Wydarzenia |
Tytuł: | Program Tygodnia Bibliotek 2025 (8-15 maja 2025) |
Program Tygodnia Bibliotek 2025 w Bibliotece Publicznej w Gryfinie
![]()
Oddział dla Dzieci i Młodzieży:
9 maja 2025 r. (piątek), godz. 9:00
„Stella i Pikuś lubią w bibliotece być” - spotkanie autorskie z Niną Lussą (oferta dla przedszkolaków w wieku 5-6 lat) Obowiązują wyłącznie zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.
10 maja 2025 r. (sobota), godz. 10:00
Klub Gier Bez Prądu zaprasza na spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy sami wybiorą grę, w którą zagrają. Wstęp wolny.
12 maja 2025 r. (poniedziałek), godz. 10:00
„Świętujemy 80. urodziny Świerszczyka” (oferta dla uczniów klas II-III) Obowiązują wyłącznie zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.
14 maja 2025 r. (środa), godz. 10:00
„Multimedialny przewodnik po japońskiej mandze” (oferta dla uczniów szkół ponadpodstawowych). Obowiązują wyłącznie zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.
15 maja 2025 r. (czwartek), godz. 16:00
„Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania” – japoński teatrzyk kamishibai z warsztatami (oferta dla rodzin z dziećmi od 4 lat). Wstęp wolny.
Dodatkowo przez cały Tydzień Bibliotek w godzinach 9:00-16:45 „Wirtualna rzeczywistość w bibliotece” - tydzień z okularami VR w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Dla wszystkich chętnych indywidualnie.
Zapisy na zajęcia możliwe są podczas osobistej wizyty w bibliotece lub telefonicznie pod nr tel.: (91)416-26-39 w.15, a także za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: oddzialdzieciecy.biblioteka@gryfino.pl.
Sala konferencyjna:
8 maja 2025 r. (czwartek), godz. 17:00
Spotkanie autorskie z Przemysławem Kowalewskim – autorem mrocznych i wciągających kryminałów, który szturmem podbił serca czytelników i krytyków literackich. Zasłynął przede wszystkim książkami, których akcja dzieje się w Szczecinie.
W kwietniu tego roku jego kryminał pt.: „Latawiec” został wybrany najlepszym w Polsce, według internautów głosujących w plebiscycie „Mroczne Oblicze 2025”. Wstęp wolny.
9 maja 2025 r. (piątek), godz. 17:00
Wystawa fotografii Andrzeja Kaczora pt.: „Przez wymiary”. Andrzej Kaczor to fotograf związany z Gryfinem, aktywnie uczestniczący w życiu kulturalnym miasta. Urodził się i mieszka w Gryfinie. W swoich pracach inspiruje się naturą, starając się ukazać jej piękno w unikalny sposób. Poza działalnością wystawienniczą, Andrzej Kaczor prowadzi również warsztaty fotograficzne. Współpracuje ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Gryfinie, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu fotografii, ucząc m.in. technik długiego naświetlania w celu uzyskania artystycznych efektów. Wstęp wolny.
12 maja 2025 r. (poniedziałek), godz. 17:00
„Z Eilhardem Lubinusem przez Pomorze” – prezentacja autorstwa Grażyny Lupy. Jest ona doświadczonym konserwatorem dzieł sztuki ze Szczecina. Specjalizuje się w konserwacji zabytków wykonanych z papieru i skóry. Od 1988 roku aktywnie działa w tej dziedzinie, a swoje umiejętności nabyła na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki w zakresie konserwacji papieru i skóry.
Podczas prelekcji przybliżymy Państwu sylwetkę Lubinusa, okoliczności powstania Wielkiej Mapy Księstwa Pomorskiego (1610-1618), a także jej znaczenie dla historii regionu i rozwoju kartografii.
Spotkanie wzbogaci prezentacja reprodukcji mapy, znajdującej się w zbiorach Biblioteki Publicznej w Gryfinie, dzięki której uczestnicy będą mogli z bliska przyjrzeć się niezwykłej precyzji, detalom i artystycznemu kunsztowi, z jakim została wykonana. Wstęp wolny.
14 maja 2025 r. (środa), godz. 17:00
Nowa inicjatywa dla pasjonatów literatury w Gryfinie. Biblioteka Publiczna w Gryfinie zaprasza wszystkich miłośników literatury – zarówno doświadczonych twórców, jak i osoby piszące do „szuflady” – do udziału w nowo tworzonym Klubie Lokalnych Literatów (KLL).
Klub ma na celu stworzenie przestrzeni sprzyjającej integracji lokalnych autorów, wymianie doświadczeń, wzajemnej inspiracji oraz prezentacji własnej twórczości. Podczas spotkań, przy filiżance kawy lub herbaty, uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich utworów literackich – niezależnie od formy, gatunku czy stopnia zaawansowania.
Zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie Klubu, które odbędzie się podczas Tygodnia Bibliotek.
Udział w spotkaniach jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Wiek, wykształcenie czy doświadczenie literackie nie mają znaczenia – liczy się pasja do pisania i chęć dzielenia się swoją twórczością z innymi. Wstęp wolny.
15 maja 2025 r. (czwartek), godz. 17:00
Spotkanie autorskie z Elżbietą Downarowicz – autorką pełnych emocji historii o kobietach, codzienności i nieoczywistych wyborach. To spotkanie będzie okazją, by poznać autorkę osobiście, posłuchać o pracy nad książką, a może... zobaczyć zapowiedź kolejnej? Wstęp wolny.
Dodatkowo Tygodniowi Bibliotek towarzyszył będzie kiermasz książek „Z książką raźniej”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
|